S.S.S

Yurdu ne zaman görebilirim?

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığıyla hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz zaman gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra www.atatepe.com.tr  web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Dönem içerisinde oda tipimi değiştirebilir miyim?

Öğrenci İşleri sorumlunuzdan tercih ettiğiniz oda tipinin olup olmadığını teyit ediniz. Oda müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak tercih ettiğiniz oda tipinden bir üst oda tipine fiyat farkını ödeyerek geçiş yapabilirsiniz.

Oda yerleştirmeleri nasıl yapılmaktadır?

Yurdumuzda doktora öğrencileri, yüksek lisans ve lisans öğrencileri için ayrı ayrı planlanmış olan, tek kişilikten üç kişiliğe kadar oda tipleri yer almaktadır. Yerleştirmeler öğrencilerin bölümlerine göre ve hazırlık sınıfı (uygun) - lisans - yüksek lisans öğrencisi olması durumuna göre yapılmaktadır.

Yurt binalarınız deprem ve yangına karşı korunaklı mı?

Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir. Ayrıca GSB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir. Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra,her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, erken yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman detektörlerine sahiptir.

Yurt ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Yurt ödemelerinizi peşin, kredi Kartı ve senetle taksitli olarak yapabilirsiniz.

Ödemelerimizi hangi banka hesabına yapabiliriz?

VAKIFBANK ESERTEPE/ANKARA ŞUBESİ
TR14 001 5001 5800 7311 9651 28
 

Ödemelerimizi sadece bankadan mı yapabiliyoruz?

Elden nakit olarak, Kredi kartı, Havale veya Mail order ile ödeme yapabilirsiniz.

Yurt ödeme tipimi değiştirebilir miyim?

Evet, değiştirebilirsiniz. Nakit,EFT,mail order,kerdi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Yurdunuza ne zaman giriş yapabilirim?

Taahhütnamemizdeki başlangıç süresiyle konaklamamız başlamaktadır. Konaklama süremiz 10 aydır.
 

Atatepe’den ne kadar süre ile faydalanabilirim?

Konaklama süremiz taahhütnamede belirtilen başlangıç tarihiyle başlar,30 Haziranda son bulur. Konaklama süremiz 10 aydır.
 

Yurda giriş yaparken yapmam gereken işlemler nelerdir?

Kayıt için gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Kayıt için gerekli evraklar web sitemizde mevcuttur.

Yurda gelirken yanımıza hangi eşyaları almalıyız?

Şahsi olarak ihtiyacınız olan bütün gereçleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Havlu,terlik,sıvı sabun,tuvalet kağıdı,tencere,tava,bardak vb. gibi. Unuttuğunuz ve eksik kalan malzemeleriniz için yurdumuzun karşısında 2 tane süpermarket bulunmaktadır
 

Oda seçimimi nasıl yapabilirim?

Oda tipinizi seçiniz ve Öğrenci İşleri Sorumlunuza bildiriniz. Seçtiğiniz oda tipine göre Öğrenci İşleri Sorumlumuz Bölüm ve öğretim bazında oda yerleştirmenizi yapacaktır.

Odalarda demirbaş olarak neler mevcuttur?

Gardırop, kitaplık, sandalye, yatak, dâhili telefon, buzdolabı,çalışma masası,kasa, TV ve banyo mevcuttur.

Atatepe’de yapılan etkinlikler nelerdir?

Kurumsal olmanın vermiş olduğu güven ile öğrencilerimizin sınav dönemleri ve çalışma takvimlerinin izin verdiği ölçüde etkinlikler yapılmaktadır. Mangal partileri düzenlenmektedir.

Atatepe’de sosyal yaşam nasıldır?

Ortak kullanım alanımızda yemekhane, oyun salonu ve kampüs içinde bulunan BAM alışveriş merkezi yurdumuzun yanında bulunmaktadır.

Yemek ihtiyacımı nasıl karşılayabilirim?

Öğrencilerimiz diledikleri zaman mutfağımızda istedikleri gibi yemeklerini yapabileceklerdir. Ayrıca sosyal yaşam alanımızda bulunan yeme-içme ünitelerinden yiyecek satın alabilirler. İsterlerse de Oda Servisiyle odalarına yemek siparişi verebileceklerdir.

Yurda giriş-çıkış saatleri nelerdir?

Yurdumuzun giriş saati Gece 02:00 - Çıkış 06:00 'dadır. Parmak izi ile giriş-çıkış yapılmakta ve sistemden takip edilmektedir.

Yurda veya odaya ziyaretçi kabul ediliyor mu?

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi olması durumunda ortak alanlara saat 22:00'a kadar ziyaretçi kabul ediyoruz.

Yurt için ödediğim ücret hangi olanakları kapsıyor, ek bir ücret talep ediyor musunuz?

Atatepe Öğrenci Yaşam Merkezi fiyatlarına; elektrik, su, ısınma/soğutma, fiber internet, oda içi eşyalar, fitness center, cep sinema, playstation odası, oyun ve aktivite alanı , bütün ortak alanlar, güvenlik, her gün oda kontrolü ,haftada 2 gün oda temizliği ve iki haftada bir kez nevresim değişimi dahildir. Ortak alanların hergün ve günde bir kaç defa temizliği yapılmaktadır. Haftada bir kez odalarda dezenfeksiyon makinası ile dezenfekte işlemi yapılmaktadır. Kahvaltı hizmeti isteğe bağlı olarak ATATEPE CAFE de ücret karşılığında açık büfe olarak hizmet verilmektedir. Çamaşır yıkama hizmeti resepsiyondan randevu alınarak verilmektedir. Yıkama ve kurutma işlemi 1 TL karşılığında verilmektedir.

Yurttaki oda arkadaşımla anlaşamazsam oda değişikliği yapabilir miyim?

Tabii ki, öncelikle oda değişikliği talebini yazılı olarak yurt yönetimine bildirmelisin. Yurt yönetimi talebini makul bulursa, oda değişikliğin imkânlar ölçüsünde gerçekleştirilir.

Evcil hayvanımı yanımda getirebilir miyim?

Ne yazık ki Atatepe Öğrenci Yaşam Merkezinde evcil hayvan bakımına izin yoktur.

Ekstra hizmetler nelerdir?

Oyun Merkezi, Kırtasiye, Alışveriş Merkezi, Yeme-İçme Üniteleri

Oda tipleriniz nelerdir?

1 Kişilik Oda | 2 Kişilik Oda | 3 Kişilik Oda

Odalarınız kaç m²?

1 Kişilik Oda = 25 m2 | 2 Kişilik Oda = 25 m2 | 3 Kişilik Oda = 25 m2

Yıl sonunda yurttan nasıl çıkış yapabilirim?

Taahhütname bitiş süremiz 30 Haziran’dır. Kayıt yenilememeniz durumunda odayı boşaltmanız için son tarih 30 Hazirandır. Oda boşaltma işlemlerimiz mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Bunun için öğrenci işleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Kayıt yenileme işlemi gerçekleştirmiş iseniz odayı boşaltmanıza gerek yoktur. Yine konaklama süremiz 30 Haziranda son bulmaktadır, eşyalarınızı dolaplarınıza kilitleyip gidebilirsiniz

Kayıt ve Randevu

Kayıt ve randevu için hemen iletişime geçin, erken dönem kayıt fırsatlarından yararlanın.

İLETİŞİME GEÇİN
Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.