Hizmetler & Servisler


Kat Hizmetleri / Temizlik

Her oda haftada bir kez, ortak alanlar ise her gün hijyenik malzemeler kullanılarak temizlenmektedir. Her katın temizlik görevlisi ayrıdır. İşletmemiz tarafından temin edilen nevresim takımları 15 günde bir değiştirilir.

Atatepe içi ve dışında, haşere ve kemirgenlere karşı konusunda uzman bir firmadan hizmet satın alma yoluyla, düzenli bir şekilde haşere ve kemirgenlere karşı çalışma yapılmaktadır.

 

Resepsiyon ve Bekleme Salonu

Yaşam Merkezimizin girişinde öğrencilerimizin ziyaretçileri ile görüşebileceği ve bekleyebilecekleri konforlu bir bekleme salonu ve 7 gün 24 saat hizmet veren bir resepsiyon bulunmaktadır.

Resepsiyonda bir resepsiyon görevlisinin yanı sıra bir de güvenlik görevlisi görev yapmaktadır.

Tturnike sistemimiz parmak izi ile çalışmaktadır.

 

Isınma ve Sıcak Su

Yaşam Merkezimizin ısınma ve sıcak su temini doğalgazlı merkezi sistemle sağlanmaktadır. Odalara 24 saat sıcak su temin edilmektdir.

 

Tv, Telefon ve İnternet

Televizyon
Her odada LCD TV ve 24 saat uydu yayını mevcuttur. Odaların dışında 106 ekran plazma televizyonların yer aldığı tv salonlarında konaklayanlarımız sohbet ederek televizyon izleyebilmektedirler.

Telefon

Her odanın ayrı bir dâhili telefon numarası ve telefon cihazı bulunmaktadır. Bina içinde ve kampüs içi telefon görüşmeleri ücretsizdir. 
 

 

Internet

Tüm internet hizmeti Hacettepe Üniversitesi tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

 Yaşam Merkezimiz internet ile ilgili sadece bina dahilindeki kablo alt yapısını sağlamaktadır.

 Kablosuz internet (WI-FI) erişimi sadece ortak alanlarda bulunmaktadır, odalarda internet erişimi için  çalışma masaların altında internet bağlantı prizleri bulunmaktadır. 

Teknik Hizmetler

Konaklayan karşılaştığı arıza veya onarım işlerini resepsiyon veya öğrenci işlerinden form doldurarak gerekli birime iletir.

Arızanın bildirim sırası, aciliyeti, gerekli ise dışarıdan malzeme teminine göre arıza takip programınca oluşturulan sıraya göre hafta içi mesai saatleri içerisinde onarım gerçekleştirilir.

Bina içi teknik hizmetlerin günlük bakımı teknik servisimiz tarafından yapılmakla birlikte, asansör, ısı duman alarm ve acil çıkış kapıları için sistemi kuran firmalarla düzenli teknik bakım anlaşmalarımız bulunmaktadır.